V novembri, v čase dušičiek máme melancholickú náladu, spomíname si na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Ako si dokážete zlepšiť náladu? Čo robíte preto, aby ste mali pozitívnu myseľ? Mária Babinská najskôr oslovila jedného pána do ankety a potom sa vyjadrila psychiatrička.
Otázka - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Čo znamená myslieť pozitívne? Väčšina z nás si predstavuje usmiateho človeka, človeka v pohode. Pozitívne myslenie je vlastne pozitívny pohľad na život. Mária Babinská sa zhovárala so psychiatričkou Dagmar Brezoščákovou.
Otázka - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Od rána hovoríme o pozitívnom myslení, tento dušičkový čas je taký pochmúrny, preto sa venujeme tejto téme. Dokážeme žiť s úsmevom? Totiž pozitívny pohľad na svet má svoje výhody. Pomáha nám lepšie zvládať aktuálne ťažkosti, stres a problémy. Takýto prístup prináša aj pozitívne emócie. Mária Babinská bola zvedavá na názor hudobníka a fotografa Mariusa Bartoňa. Čo ho dokáže pozitívne naladiť?
Otázka - III. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Pozitívne myslenie nám pomáha lepšie zvládať stres a problémy. Je to spôsob myslenia, ktorý sa zameriava na hľadanie a zdôrazňovanie pozitívnych stránok života, či situácií, pričom sa snažíme minimalizovať negatívne myšlienky a pesimizmus. Neznamená to, však vidieť svet cez ružové okuliare, či ignorovanie alebo prehliadanie negatívnych, náročných momentov, ktoré prirodzene vstupujú do nášho života. Mária Babinská sa tentoraz zhovárala so psychologičkou Linnet Michaličkovou. Spýtala sa jej na toxickú pozitivitu.
Otázka - IV. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Toľko psychologička Linnet Michaličková. Verím, že sme vás trochu inšpirovali a budete mať pozitívnu myseľ.