V týchto dňoch nájdeme na internete množstvo dovolenkových zážitkov a fotografií. Ale súčasťou online prostredia sú aj nenávistné prejavy a tie majú negatívny vplyv na naše psychické zdravie, ktoré potom ovplyvňuje celkovo náš zdravotný stav. Čo si myslíte? Existuje účinný recept proti hejtovaniu? Máte s negatívnymi komentármi skúsenosti a ak áno - ako zvládate hejterov? Beáta Repíková sa pýtala v bratislavských uliciach.
Otázka - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Dnes sa rozprávame o nenávistných komentároch - o hejtovaní na internete a Vás sa pýtame - či zvládate hejterov, prípadne čo si myslíte - existuje účinný recept proti hejtovaniu? V komunikačnej agentúre softwarovej spoločnosti, ktorá založila iniciatívu „bezhejtu sa Beáta Repíková opýtala aj na to, kde sa vyskytujú najčastejšie nenávistné komentáre. Odpoveď má David Benedig.
Otázka - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Dnes sa venujeme negatívnym komentárom v on line svete. Hovoríme o tom aké možnosti máme a čo pomôže každému z nás, aby zvládal hejterov. Beáta Repíková sa na to opýtala aj psychológa a psychoterapeuta Ľudovíta Dobšoviča.
Otázka - III. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Dnes sa venujeme negatívnym komentárom v on line svete – na internete. Hovoríme o tom, aké možnosti máme a čo pomôže každému z nás, aby zvládal hejterov a ich negatívne komentáre. Beáta Repíková sa na to opýtala v bratislavských uliciach.
Otázka - IV. časť
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Pripomeňme, že v boji proti negatívnym komentárom nám už aktuálne pomáha aj umelá inteligencia. Môže ju využívať každý kto má na svojich stránkach diskusie a komentáre - ktoré vyvolávajú nenávisť. Do boja proti hejterom sa však môže pridať každý, kto má záujem kultivovať diskusiu a komentáre v online prostredí.