Rozbité cesty, školy so zatekajúcimi strechami či chátrajúce kultúrne pamiatky. Slovensko má obrovský modernizačný dlh, podľa odhadov až vo okolo 40 miliárd eur. Aspoň čiastočne ho pomáhajú zmenšiť eurofondy, avšak pri čerpaní prostriedkov z Bruselu máme stále ešte rezervy. Aký prínos majú podľa vás eurofondy? Sú záchranou pre naše mestá a obce? V uliciach sa pýtala Barbora Jurenová.
Otázka - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Témou dnešného ranného vysielania sú eurofondy. Svoju skúsenosť s nimi má asi väčšina miest a obcí na Slovensku. Patrí k nim aj Trenčín. Barbora Jurenová preto oslovila primátora Richarda Rybníčka a pýtala sa ho, ako je na tom krajské mesto z hľadiska čerpania prostriedkov z Bruselu.
Otázka - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Mnohé budovy na Slovensku sú v nelichotivom stave. Niektoré sa menia na ruiny, iným sa darí odolávať, pričom roky čakajú na obnovu. Veľkým problémom v obci Košeca pri Ilave je telocvičňa pri tamojšej Základnej školy. Obec sa na jej opravu snaží získať dotácie a eurofondy. Barbora Jurenová sa pýtala starostu Radomíra Brtáňa, v akom stave je tento projekt.
Otázka - III. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Dnes ráno sa podrobnejšie venujeme eurofondom. Špeciálne postavenie na mape Slovenska má v tomto prípade región hornej Nitry. Ten aktuálne prechádza transformáciou práve vďaka financiám z Bruselu. Bane postupne ukončujú svoju činnosť, čo pre celé územie znamená významný medzník. Pokračuje Barbora Jurenová.
Otázka - IV. časť
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Ťažba hnedého uhlia sa má na hornej Nitre ukončiť do konca tohto roka.