Zdravá pôda, zdravé rastliny, zdravé zvieratá. Majer Políčko Boleráz sa zaoberá produkciou zdravých potravín pestovaných tradičným spôsobom, bez používania pesticídov, herbicídov a priemyselných krmív. A hospodárske zvieratá rôznych druhov tu žijú vo voľných chovoch. Spomedzi tých tradičných, ako sú sliepky, ovce, kozy, husi, či kačice zaujali Tatianou Šuškovú prasiatka, ktoré sú iné ako tie naše pôvodné. Sprievodcu ich svetom na farme jej robil farmár Igor Ulman.
Prasiatka kune kune u farmára Igora Ulmana I.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Plemeno prasiat kune kune pochádza z Nového Zélandu a pravdepodobne vzniklo krížením ázijských druhov prasiat dovezených námorníkmi začiatkom 19. storočia. Pôvodní obyvatelia Nového Zélandu Maoriovia ich chovali ako domáce zvieratá, ale postupnou zmenou životných spôsobov a presunov, prasiatka Kune Kune takmer vyhynuli.
Dnes môžeme nadšených chovateľov čistokrvných prasiatok so skvelými vlastnosťami nájsť po celom svete. Patrí k nim aj Igor Ulman z Majera Políčko Boleráz, ktorý sprevádzal Tatianu Šuškovú jeho prasačím rajom, v ktorom boli jeho obyvatelia zamestnaní usilovným spásaním pôdneho porastu.
Prasiatka kune kune u farmára Igora Ulmana II.
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Prasiatka Kune kune je teda možné chovať aj na mäso, ale farmári vo svete si ho skôr držia na spásanie, ale aj ako milé a učenlivé domáce zviera.