Jedným z opatrení ako zmierniť klimatickú krízu v mestách je zadržiavanie dažďovej vody a jej následné využitie. Mestá sa stále viac snažia aby kaluž na chodníku, či námestí, bola už len výnimkou. Ako sa to darí hlavnému mestu, konkrétne, aké opatrenia robí Bratislava pre zachytávanie dažďovej vody? - to zisťovala Marcela Jedináková od Dagmer Schmuckovej z magistrátu hlavného mesta Bratislavy.
Zo života krajských miest - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. V bratislavskej Karlovej Vsi dažďovú vodu úspešne zachytávajú a recyklujú. Ideálne by bolo, keby bolo možné všetky nepriepustné plochy zmeniť na priepustné, pričom dôležité je aby dažďová voda neodtekala do kanála ale aby ostala v danom území. O niektorých spôsoboch využitia dažďovej vody sa Marcela Jedináková rozprávala s Lenkou Nemcovou z miestneho úradu mestskej časti Bratislava Karlova Ves.
Zo života krajských miest - II. časť
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Vodozádržné opatrenia budú súčasťou aj pripravovaného parku Legionárska v Bratislave, kde plánujú využívať dažďovú vodu zo striech priľahlého internátu na vsakovanie priamo v záhonoch. Do roku 2030 chce hlavné mesto pre lepšiu klímu v meste zasadiť ešte 25 tisíc drevín.