O tom, že dúhovka vôbec nemusí označovať iba farebnú súčasť oka - sa presvedčila moja kolegyňa Janka Bleyová. Zoznámila sa totiž s rodičmi, ktorí na Dúhovku, teda na občianske združenie s celým názvom: „ Dúhová terapia hrou“ - nadajú dopustiť. Prečo? To vám hneď v úvode povie aj jedna z mamičiek - pani Lucia. Samozrejme, slovo dostane aj spoluautorka tohto ojedinelého projektu, liečebná pedagogička Veronika Vikrutová, ale i jej spolupracovníčky Kamila Galanská a psychologička Silvia Pelechová.
Terapia hrou - I. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. V „DÚHOVKE“ už 7 rokov deťom s rôznymi prejavmi oneskoreného a nerovnomerného vývinu - pomáhajú naslovovzatí odborníci: terapeuti, psychológovia a liečebné pedagogičky. Ich cieľom je - zjednodušene povedané - navigovať deti tak, aby porozumeli svetu, do ktorého sa narodili s nejakým zdravotným problémom. Účinná je terapia hrou, ktorá dokáže krok za krokom zmierňovať napríklad aj narušenú komunikačnú schopnosť.... Kamila Galanská, študentka posledného ročníka liečebnej pedagogiky, ktorá sa v Dúhovke pohybuje už tretí rok sa Janke Bleyovej zdôverila, že práca, teda hra s deťmi ju nesmierne obohatila.
Terapia hrou - II. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači. Aj to je jeden z dôkazov, kedy individuálny prístup k deťom a vhodne zvolená hra - pod vedením skúsených terapeutov - dokážu zázraky. Napríklad zbúrať komunikačné bariéry, alebo naučiť deti orientovať sa v priestore... Žiada sa mi však ešte niečo dodať: V Dúhovke sú tie zázraky najmä o láske odborníkov k deťom s nejakým problémom.