Podľa štatistík 40 percent Slovákov vôbec nešportuje a absolútna väčšina športuje len málo. Kiež by sa toto číslo zmenilo, možno aj vďaka prebiehajúcemu druhému ročníku Európskeho týždňa športu. Do tohto projektu sa zapojilo tridsaťjeden krajín a potrvá až do nedele. Na Slovensku je počas siedmich dní v osemdesiatich mestách pripravených stopäťdesiat podujatí. Prečo by sme mali pravidelne športovať, zisťoval Miroslav Würfl u vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka.
Buďme spoločne zdravší! - 1. časť
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Buď aktívny! Také je heslo druhého ročníka Európskeho týždňa športu, ktorého koordinátorom na Slovensku je Národné športové centrum. V osemdesiatich mestách a obciach pripravilo stopäťdesiat akcií, na ktoré sa zaregistrovalo vyše deväťdesiattisíc športových nadšencov. Európsky týždeň športu potrvá do soboty 17. septembra, ale niektoré podujatia budú pokračovať aj naďalej. Patrí k nim aj projekt s názvom Deti na hokej. Miroslav Würfl najskôr oslovil jeho manažérku Dianu Kosovú...
Buďme spoločne zdravší! - 2. časť
Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Hýbať by sme sa však nemali iba v rámci Európskeho týždňa športu, ale počas celého roka. Veď určite existuje športová aktivita, pri ktorej sa zabavíte a urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Stačí málo a spoločne začneme napĺňať známe heslo: V zdravom tele zdravý duch!