Vedeli ste, že Bandy hokej sa hral u nás v časoch ešte pred príchodom klasického hokeja z Kanady? Preto sa nadšenci tohto bezkontaktného športu snažia vrátiť Slovensko späť na mapu krajín Bandy. Desiati korčuliari ho hrajú s loptičkou na veľkom klzisku s rozlohou futbalového ihriska. Naši reprezentanti sa tento týždeň vrátili zo svetového šampionátu „B“ kategórie zo Švédska. Lukáš Vépy, predseda Slovenskej asociácie Bandy odpovedal na otázky Miroslava Würfla. Najskôr reagoval na naše úvodné víťazstvo nad Somálskom 8:1.
Bandy hokejisti sa vrátili z majstrovstiev Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Výsledky z majstrovstiev sveta sú motiváciou aj do budúcnosti. Naši reprezentanti majú základňu v Senici, ale trénujú aj v Skalici a v okolí. Je logické, že práve na Záhorí chcú členovia Slovenskej asociácie zorganizovať aj najbližší medzinárodný turnaj v Bandy hokeji. Termín ešte nie je známy, ale s veľkou pravdepodobnosťou to bude v júni tohto roka.