V dnešnej modernej dobe akoby pohyb a šport vôbec prestávali mať zmysel. Podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie je takmer polovica obyvateľstva našej planéty obézna a vedci bijú na poplach. S nedostatkom pohybu potom súvisí aj celý rad civilizačných chorôb. Na tento jav sa teraz pozrieme spolu Petrom Bučekom:
Pohyb vychádza z módy? - 1. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
V základných školách majú naše deti povinné len dve hodiny telocviku týždenne, a to nestačí. Aktivita by mala prichádzať nielen zo škôl, ale najmä z rodín. Ďalej už opäť Peter Buček:
Pohyb vychádza z módy? - 2. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Aj telesná kultúra je kultúra a my sa radi zaraďujeme ku krajinám, ktoré sa s ňou spájajú. Musíme mať však veľa trpezlivosti, aby sme tomu uverili.