Už po trinásty raz absolvoval pelotón takmer 120- kilometrovú trasu v okresoch Galanta, Piešťany a Hlohovec na 13-tom ročníku populárneho „Cyklomaratónu Sereď “. Do pedálov šliapali spolu rekreační, ale aj výkonností a špičkoví pretekári, ktorých v dvadsiatich troch obciach a dvoch mestách nášho regiónu sympaticky povzbudzovalo množstvo ľudí. V sedle bol aj s mikrofónom Peter Buček:
V Seredi zorganizovali cyklistické preteky Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Aj v menších mestách teda dokážu urobiť organizátori pomerne veľké cyklistické podujatie a na kvalitných cestách. Takže Sereď sa opäť vytiahla.