Je samoriadenie možná budúcnosť slobody a spokojnosti v práci ? Takúto otázku si kladie v súčasnosti nielen množstvo riadiacich pracovníkov a manažérov, ale aj odborníkov z oblasti psychológie a sociológie. Cielene sa týmto výskumom zaoberá aj psychológ Martin Čajko , spoluzakladateľ spoločnosti Otvorená hra. Hana Michalčíková sa ho opýtala aj na to, aké sú výhody a nevýhody fungovania samoriadenia, kedy môžu byť zamestnanci prínosom pre firmy a ktoré sú hlavné princípy samoriadenia?
Je samoriadenie možná budúcnosť slobody a spokojnosti v práci? 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Možno mnohí z vás, ktorí máte na pracovisku odrobených desiatky rokov si neraz poviete- keby som tak mohol byť na mieste vedúcich, či manažérov. A máte aj konkrétnu predstavu, čo by ste robili ináč. V adaptabilných firmách, kde existuje samoriadenie, je možné rotovať vo firme a vyskúšať si viaceré pozície, až potom si vybrať tú, ktorá by vás bavila najviac. A nie je vylúčené ani vstúpiť do riadiaceho procesu. Hana Michalčíková sa psychológa Martina Čajka pýtala aj na to, či sa riadiaci pracovníci v takomto prípade neobávajú o svoje pozície:
Je samoriadenie možná budúcnosť slobody a spokojnosti v práci? 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
O modernom a účelnom procese samoriadenia vo firmách a v spoločnostiach sa Hana Michalčíková rozprávala so psychológom Martinom Čajkom , spoluzakladateľom spoločnosti Otvorená hra.