Mladí aktívni Piešťanci združení v Piešťanskom okruhu v minulých dvoch rokoch mapovali umenie vo verejnom priestore. Vytvorili aj webový portál s mapkou, kde sa diela nachádzajú alebo nachádzali s údajmi o autoroch, ak sa ich podarilo dohľadať. Neskôr sa spojili s občianskym združením Čierne diery a vydali o umeleckých dielach vo verejnom priestore mesta aj publikáciu. Ďalším krokom v spomenutej iniciatíve je postupne realizovať niekdajšiu myšlienku výtvarníkov, vystavujúcich v Piešťanoch, vytvoriť v mestskom parku galériu v prírode. S tým súvisí aj návrat niektorých diel do mesta. Ivete Pospíšilovej viac povedala kurátorka projektu Linda Blahová.
V Piešťanoch pátrali po umeleckých dielach vo verejnom priestore Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Sochu neskôr uchránil pracovník kúpeľov, keď ju ukryl v sklade. V súčasnosti sa tiež repasuje a pripravuje sa jej transport. Svoje nové miesto v Piešťanoch nájde na kúpeľnom ostrove v parku v blízkosti kúpaliska Eva a oproti ďalšej soche Torzo ženy, ktorú tam vlani premiestnili z vnútorného parčíku hotela Thermia. Teraz sa presunieme do bratislavského ateliéru Alexandra Trizuljaka, v ktorom sa Iveta Pospíšilová stretla s jeho synmi Klimentom a Alexandrom.
V sobotu 15. mája uplynulo 100 rokov od narodenia významného slovenského sochára Alexandra Trizuljaka. Jeho tvorbu vo verejnom priestore, pedagogickú i organizačnú činnosť zastavila normalizácia 70tych rokov minulého storočia. Napriek tomu, že je autorom sochy Víťazstvo, verejnosti skôr známejšej ako sovietsky vojak so zástavou na pylóne Slavína, viaceré jeho diela ostali širšej verejnosti utajené. Zakladateľ Slovenského fondu výtvarných umení i Galérie mesta Bratislavy, či výstavy Socha piešťanských parkov a ďalších podujatí a inštitúcií sa vracia do verejného priestoru. Iveta Pospíšilová sa stretla s jeho synmi Alexandrom a Klementom v ateliéri Trizuljakovcov, v ktorom už po repasácii čakalo niekoľko z objektov, ktoré budú onedlho stáť v mestskom parku v Piešťanoch. Viac hovorí Alexander Trizuljak mladší.
V Piešťanoch pátrali po umeleckých dielach vo verejnom priestore 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
V sedemdesiatych a 80tych rokoch minulého storočia, kedy sochár Alexander Trizuljak bol odstavený z verejného umeleckého života, našiel si priestor v sakrálnom umení. Spoločne s výtvarníkmi rovnakého kresťanského svetonázoru Vincentom Hložníkom a Ladislavom Záborským vyzdobili viacero novo stavaných kostolov po celom Slovensku.